Pillanatképek

EKE_konferencia_2019_2

Szomszédolás 2019. november 26. KSH Könyvtár

2016. október 12.: Szomszédolás az Országos Idegennyelvű Könyvtárban

Esztergom_19_5

Közgyűlés - Szombathely, 2007. kirándulás

2017. június 28. - Debrecen Közgyűlés 1. nap

Közgyűlés - Sárospatak, 2015. - 2. nap - sárospataki református intézmények megtekintése - 2015. június 30.

Közgyűlés - Pápa, 2013. - 1. nap

A Monguz cég bemutatta "Qulto" nevű integrált könyvtári rendszert az OSZK-ban

Közgyűlés - Gyulafehérvár, 2009. - 1. nap

Jelenlegi hely

Gerő Éva és Gerő Katalin Alap (eredeti elnevezés: Gerő Éva Alap)

2021 - A Gerő Éva és Gerő Katalin Alapról

Változások a Gerő Éva Alap elnevezésű alapítvánnyal kapcsolatban. Az alapítvány új neve Gerő Éva és Gerő Katalin Alap

Dr. Gerő Gyula 2015 őszén azzal a kéréssel és ajánlattal kereste meg a Pannonhalmi Főapátságot, hogy elhunyt lánya, Gerő Éva[1] emlékére egy alapítványt szeretne létrehozni, mely alapítvány kezelőjének a Főapátságot kérte fel.

A Pannonhalmi Főapátság vállalta a feladatot.

 

Alapos előkészítés után 2016. március 17-én megszületett az alapítvány Gerő Éva Alap néven, az erről szóló „Megállapodás” aláírásával.

A Gerő Éva Alapról szóló megállapodást dr. Gerő Gyula, mint alapító és dr. Várszegi Asztrik, mint a Pannonhalmi Főapátság képviselője írta alá.

Az Alap ötéves működéséről a Pannonhalmi Főapátság honlapján itt olvashatunk:

https://konyvtar.osb.hu/hirek/ot-eves-gero-eva-alap

Az Egyházi Könyvtárak Egyesülése honlapján pedig itt:

https://eke.hu/hirek/ot-eves-gero-eva-alap

2020. február 18-án Gerő Gyula a másik lányát, Katalint[2] is elvesztette.

2021 tavaszán Gerő Gyula, az alapító, kinyilvánította azt a szándékát, hogy az Alap nevének megváltoztatásával Katalin lányának is szeretne emléket állítani.

Az alap új neve Gerő Éva és Gerő Katalin Alap legyen.

 

Az alapítványról szóló módosított Megállapodást a Gerő Éva és Gerő Katalin Alap elnevezésű alapítványról dr. Gerő Gyula és Hortobágyi T. Cirill főapát 2021. augusztus 3-án írta alá.

Az alapítvány célja és az Alap biztosította támogatás elnyerésének módja nem változott.

 

A cél: páros évben valamely magyarországi egyházi könyvtár, páratlan évben a Pannonhalmi Főapátsági Könyvtár támogatása az állományvédelmi munkában, általános preventív állományvédelmi feladatok elvégzésére, egyedi restauráltatásra, állományvédelmi eszközök beszerzésére.

A támogatás pályázat útján nyerhető el.

 

 

[1] Gerő Éva 1955. június 12-én született és 2008. november 11-én hunyt el 53 éves korában. Grafikusként, könyvtervező, kiállítástervező grafikusként dolgozott. Munkássága erős szálakkal kötődött a könyvtáros szakmához. Ő tervezte a Könyvtári Figyelő korábbi és mostani címlapját, valamint neki köszönhetjük a Könyv, Könyvtár, Könyvtáros folyóirat külső megjelenését is. Gerő Gyula a könyvtári szakmához kötődő, társadalmilag is hasznos alapítvánnyal kívánt emléket állítani lányának, Gerő Évának.

[2] Gerő Katalin 1954. február 7-én született és 2020. február 18-án hunyt el. A középiskolát a Móricz Zsigmond Gimnáziumban végezte, ahova testnevelő tanárként tért vissza. Ez volt az egyetlen munkahelye. Egészségének megromlása miatt gazdasági munkára kellett áttérnie, majd utolsó éveiben - sorsszerűen - könyvtárosként dolgozott.

 

 

 

 

Az Alap nyitott, hozzá természetes vagy jogi személyek egyaránt csatlakozhatnak pénzbeli támogatással és nem pénzbeli támogatással. A pénzbeli támogatásnak három fokozata van: 1. Arany – legalább 300 ezer Ft, 2. Ezüst – legalább 200 ezer Ft, 3. Bronz – legalább 100 ezer Ft. A 100 ezer Ft alatti támogatás esetén a támogatás összege, a 100 ezer Ft feletti támogatás esetén annak hozama növeli a tárgyévet követő évben felhasználható keretösszeget. A nem pénzbeli támogatás állományvédelmi eszközök és/vagy szolgáltatások biztosítását jelenti.

 

Az Alap számlaszáma:

  • CIB Bank Zrt 10700031-04072306-52600003

 

A Gerő Éva Alap alapító okirata – a Megállapodás – a csatolt dokumentumban található.